W roku 1974 rozegrane zostały Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej z udziałem uczniów ze szkół w Mostach, Pogórzu i Dębogórzu. Reprezentacja z Pogórza zdobyła liczne dyplomy i wyróżnienia. Na zdjęciu prezentują się zwycięzcy z poszczególnych konkurencji :

Rok szkolny 1974/75 przyniósł rozpoczęcie długo wyczekiwanego remontu generalnego budynku. W związku z rozpoczęciem bardzo poważnych prac uczniowie zostali przeniesieni do innych budynków. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w pogórzu będą uczyli sie :

– klasy I-II w Klubie „Rolnik”;

– klasy III-IV w szkole w Mostach;

– klasy V-VIII w Szkole Podstawowej nr 15 w Starym Obłużu.

Lekcje uczniów klas III-VIII rozpoczynały się o godzinie 13:30.

W dniu 1 lutego 1975 roku w szkole rozpoczęła działalność Spółdzielnia Uczniowska, której opiekę sprawowała pani Anna BOŻEK. Członkowie spółdzielni wraz z opiekunem uczestniczyli w wycieczce rowerowej do Koleczkowa. Po remoncie szkoły spółdzielnia otrzymała osobne pomieszczenie do swojej działalności. Na zdjęciu przedstawiono Spółdzielnię Uczniowską :

Trudny rok szkolny 1974/75 zakończył się w czerwcu, na fotografii przedstawiono absolwentów oraz grono nauczycieli (od lewej : Maria KIMPEL, Maria LIS, Gertruda PEPKE, Krystyna LEWANDOWSKA (wychowawca klasy VIII), Maria PRYCZKOWSKA, Anna BOŻEK, Krystyna ŁĄCKA.