Wiosną p. mgr Urszula Kozielska opracowała LOGO szkoły i papier firmowy.

Uczniowie odchodząc na wakacje pożegnali również p. mgr Joannę Kasprzyk, która przeszła na emeryturę po 37 latach pracy nauczycielskiej i p. mgr Krzysztofa Sulkowskiego.

Ciekawie rozpoczął się rok szkolny 2001/2002.

30 sierpnia  „wodowano” biografię patrona szkoły. Książka Czesława Ciesielskiego, Zbigniewa Wojciechowskiego, Jana Skromaka, Tadeusza Zarzyckiego, Ryszarda Kuraża i Andrzeja Koteckiego „Kontradmirał Xawery Stanisław Czernicki” jest hołdem złożonym wybitnemu specjaliście budowy okrętów i wielkiemu patriocie.

1 września w Świnoujściu imię ORP „Kontradmirał X. Czernicki” otrzymał nowy okręt wsparcia logistycznego. Na obu uroczystościach była obecna p. Ewa Czernicka – bratanica naszego patrona. Była również pani dyrektor  Elżbieta Czaja,  reprezentacje grona pedagogicznego  i uczniów ze sztandarem szkoły.

Do grona pedagogicznego powróciła po urlopie wychowawczym  p. mgr Aleksandra Salamon /wychowanie fizyczne/.

W tym roku szkolnym powstała pierwsza w gminie klasa integracyjna – klasa I, w której nauczycielem wiodącym była  p. mgr Marzenna Dettlaff, zaś wspomagającym p. mgr Emilia Kula.