Historia Szkoły

W szkole od wielu lat był zwyczaj obchodzenia Dnia Babci i Dziadka. Od roku 2009 nabrał on charakteru dużego przedstawienia teatralnego przygotowywanego wspólnie przez wszystkie klasy 0 – 3.

W roku 2010 ze względu na zwiększająca się liczbę oddziałów w szkole stworzono etat wicedyrektora. Pani dyrektor Elżbieta Czaja na to stanowisko powołała p. mgr Aleksandrę Salamon. Dwa lata później stanowisko to objęła p. mgr Joanna Napierała.

W trakcie roku szkolnego 2011/2012 powstaje nowa strona internetowa.  Została stworzona przez firmę komputerową, administrowana przez dyrektora szkoły i p. mgr Marka Kułakowskiego, który w roku 2013 założył  szkolnego Facebooka w celu przekazywania informacji ze Światowych Finałów Odysei Umysłu.

Edukację filmową w szkole  poprzez udział uczniów w ogólnopolskim programie edukacyjnym Nowe  Horyzonty Edukacji Filmowej rozpoczęła pani Marta Rymsza w roku 2011/2012, zaś od 2012  -2014 kontynuowała pani Danuta Narewska.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny  z podstawą programową i rekomendowany przez MEN i Kuratoria Oświaty.

Wybrani uczniowie naszej szkoły mieli szansę spotkać się z ambitnym filmem oglądanym w studyjnym kameralnym kinie  ŻAK w Gdańsku – i to bez popcornu!

Rok 2012 był czasem przebudowy i rozbudowy szkoły.

Rozpoczęto budowę sali gimnastycznej.

Latem przeprowadzono prace modernizacyjne wewnątrz budynku: sale oddziału przedszkolnego /”zerówki”/ przerobiono na pomieszczenia biurowe /sekretariat, gabinet dyrektora i wicedyrektora/ i powiększono maleńką salę 12 o dawny sekretariat, w dawnym gabinecie dyrektora szkoły stworzono gabinet logopedy i pedagoga szkolnego.

15 października 2012 szkoła otrzymała nowy kompleks sportowy obejmujący dużą salę gimnastyczną, salę gimnastyki korekcyjnej, toalety, szatnie dla ćwiczących, pokój trenerski, dwa magazynki sprzętu sportowego. Było to wielkie wydarzenie dla całej społeczności szkolnej: uczniowie i nauczyciele marzyli o zajęciach na dużej sali, pani Dyrektor od wielu lat zabiegała o stworzenie uczniom odpowiednich warunków do rozwoju fizycznego. Wreszcie po latach starań udało się to osiągnąć.  Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali :  p. Wojciech Detlaff – Starosta Pucki, p. Jerzy Włudzik – Wójt Gminy Kosakowo, p. Mirosław Marek – Przewodniczący Rady Gminy, olimpijka p. Joanna Mitrosz oraz p. Elżbieta Czaja – dyrektor szkoły.

20

W okresie zimowym starą salę gimnastyczną zamieniono na salę lekcyjną dla klas I-III. Dzięki temu, że uzyskano nowe pomieszczenie lekcyjne można było połączyć salę 11 ze świetlicą /wybito ścianę/, to pozwoliło znacząco poprawić warunki dzieciom przebywającym po lekcjach w szkole. Świetlica stała się większa, wydzielono część rekreacyjną i stołówkę.

Komenatrze wyłączone.

© 2015-2018 SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KONTRADMIRAŁA XAWEREGO CZERNICKIEGO W POGÓRZU :::::: wykonanie: Michał Dworakowski (.ncmedia)