Wraz z nastaniem roku szkolnego 1975/76 nastąpiła nowa rejonizacja szkół wraz z wybudowaniem Szkoły Podstawowej nr 39 na Obłużu Leśnym. Ze szkoły odeszli kolejni uczniowie (w liczbie około 200) i nauczyciele. We wrześniu 1975 w szkole uczyło się jedynie 150 uczniów podzielonych na 8 oddziałów, a grono pedagogiczne zmniejszyło się do 11 osób. W wyniku kapitalnego remontu sanitariaty szkolne przeniesiono z budynku gospodarczego do budynku szkoły kosztem jednej izby lekcyjnej, zainstalowano centralne ogrzewanie, na podłogach położono płytki PCV, zlikwidowano strych, a budynek otrzymał charakterystyczny do dziś płaski dach.

Na zdjęciu poniżej widać uczniów wraz z nauczycielami podczas wycieczki do Warszawy w 1976 roku.

Podczas wyjazdu uczestnicy zwiedzali Starówkę, Belweder, Pałac Łazienkowski, Lotnisko na Okęciu, Dworzec Centralny oraz Pałać Kultury i Nauki.

Jedyne zachowane zdjęcie dyrektora Antoniego Brzostowskiego podczas pasowania przedszkolaków na uczniów klasy pierwszej we wrześniu 1976 roku.

Dnia 23 sierpnia 1976 roku rozpoczęło w szkole działalność Ognisko Przedszkolne grupy dzieci w wieku 6 lat. Wychowawczynią została pani Maria KLIMPEL. Program edukacyjny przewiduje 18 godzin tygodniowo przez cały rok szkolny. Za zdjęciu grupa przedszkolna podczas zabawy karnawałowej w 1977 roku

W dniach 4-9 października 1976 roku w szkole w Pogórzu przeprowadzona została wizytacja, która miała za zadanie ocenić funkcjonowanie szkoły po zakończonym remoncie. Wyniki kontroli stwierdzają, że w szkole jest czysto i jest estetycznie utrzymana.