W dniu 1 września 1977 roku po raz pierwszy w historii placówki w Pogórzu obchodzono ŚWIĘTO SZKOŁY. Podczas uroczystości dokonano pasowania na ucznia. Poniżej pamiątkowe zdjęcie z rodzicami :

W roku szkolnym 1979/80 funkcję dyrektora powierzono mgr Annie BOŻEK. Na tym stanowisku pracowała do 31 sierpnia 1994 roku. Była to pierwsza w historii szkoły kobieta na stanowisku dyrektora. Na zdjęciu pani dyrektor podczas uroczystości pasowania na ucznia :

Podczas swojej kadencji dyrektor Bożek zmagała się z różnymi problemami, a wśród nich największym był brak pieniędzy. W roku 1983 nastąpiła kolejna faza napływu uczniów do szkoły w Pogórzu w związku z budową nowego osiedla mieszkaniowego Gdynia „Pogórze”. Nauka  w szkole rozpoczynała się o godzinie 7:30 i trwała do 18:15. Liczebność klas dochodziła do 33,a w warunkach niewielkich sal panowała wszechobecna ciasnota. Szkoła funkcjonowała nadal, a kadra pedagogiczna przyzwyczajona była do trudnych warunków pracy. W latach osiemdziesiątych prężnie działało Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne, które zorganizowało między innymi wycieczkę do Malborka 23 listopada 1985 roku. Na zdjęciu uczestnicy wycieczki z opiekunami : panią Aurelią PLICHTĄ, panią Janiną KOTLIŃSKĄ oraz panią JOLANTĄ KRASZEWSKĄ.

We wrześniu 1987 roku uczniowie mieszkający na terenie osiedla Gdynia „Pogórze” przeszli do nowo otwartej Szkoły Podstawowej nr 43 w Gdyni. Jednak do dnia dzisiejszego wielu mieszkańców Gdyni Pogórza Górnego posyła swoje dzieci do szkoły w Pogórzu.

Na zdjęciu poniżej uroczyste pasowanie na ucznia w 1992 roku, którego dokonała pani dyrektor Anna BOŻEK.