W dniu 9 września 1992 roku rozpoczęło działanie KOŁO RECYTATORSKIE. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie uczęszczający na zajęcia przygotowali widowisko „Naszym Nauczycielom”, apel z okazji DNIA KOBIET oraz montaż słowno – muzyczny „Cicha Noc”. Ostatni występ na życzenie księdza Zbigniewa Walczaka pokazany został w Kościele Parafialnym Pawła Apostoła.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 1993/1994 Szkoła Podstawowa w Pogórzu posiadała osiem oddziałów klasowych :

klasa Liczba uczniów wychowawca
I 20 Maria Pryczkowska
II 20 Joanna Kasprzyk
III 22 Janina Kotlińska
IV 22 Gertruda Kozicka
V 17 Teresa Dettlaff
VI 16 Eurelia Plichta
VII 15 Maria Lis
VIII 16 Wiesława Łagodzka

Na uroczyste pasowanie na ucznia w 1993 roku przybył zastępca wójta gminy Kosakowo pan FUŁEK.

W dniu 20 stycznia 1994 roku uczniowie z klas 0-II urządzili z okazji DNIA BABCI I DZIADKA spotkanie ze swoimi ukochanymi babciami i dziadkami. Poniżej zdjęcia z tej uroczystości :