W dniu 1 kwietnia 2015 roku klasy VI zmagały się ze Sprawdzianem na koniec nauki. W roku szkolnym 2014/2015 sprawdzian odbywał się w nowej formule i składał się z dwóch części : o godzinie 9:00 uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego i matematyki, natomiast o godzinie 11:45 z języka angielskiego. Nowa struktura egzaminu miała pokazać jak szkoła w Pogórzu wypada na tle innych placówek…wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania.

IMG_3529

Szkoła w Pogórzu okazała się najlepsza w gminie, a sama gmina Kosakowo uzyskała najwyższe wyniki w powiecie puckim. Na szczególną uwagę obserwatorów zwrócił niesamowicie wysoki wynik z języka angielskiego, której był wynikiem pracy pani Marioli Sulkowskiej, która uczyła klasy VI od początku ich pobytu w Pogórzu.

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczął się od wielkich zmian : po raz pierwszy naukę w klasie 1 obowiązkowo rozpoczęły wszystkie dzieci 6-letnie. Rekrutacja była rekordowa i do szkoły przyjęto stu nowych uczniów w pięciu oddziałach klas pierwszych. Taka liczna grupa spotęgowała problem lokalowy w szkole. Podjęto zatem decyzję, aby uniknąć pracy na trzy zmiany i przenieść oddziały IV-VI na pierwsze piętro budynku Gimnazjum w Kosakowie. Rok szkolny rozpoczął się w dwóch miejscach – w budynku w Pogórzu i w budynku w Kosakowie.

14 października 2015 roku w Święto Edukacji Narodowej do szkoły przyszła wiadomość, że w uznaniu zasług w oświacie i niezwykle wysokiego wyniku z języka angielskiego uzyskanego przez klasy VI, prestiżową Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty uzyskała pani Mariola Sulkowska. Uroczystość wręczenia nagrody miała miejsce w Dworze Artusa w Gdańsku.

12112003_1230583136967259_68806616857740776_n