W kwietniu 2003 roku po raz pierwszy zorganizowano Gminny Konkurs Matematyczny dla Klas II. Pomysłodawcą i pierwszym opiekunem była p. mgr Marzenna Dettlaff. Zadania są prowadzone w formie zabaw zespołowych i budzą wiele radości. Uczniowie tak lubią budować, „kupować”, ważyć i mierzyć, że konkurs musi odbyć się każdego roku!

W roku 2003/2004 uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie włączyli się w akcję ekologiczną gospodarki odpadami Komunalnego Związku „Dolina Redy i Chylonki”. Inicjatorem i opiekunem programu były p. mgr Ewa Rajewska i p. mgr Marzenna Dettlaff. Na terenie szkoły zorganizowano stały, wieloletni program zbierania puszek, baterii, nakrętek i makulatury.  Przez 9 lat z rzędu nasza szkoła zdobywała  I miejsce w konkursie ekologicznym „ Mała nakrętka – duży problem” ogłoszonym przez Komunalny Związek Gmin  „Dolina Redy i Chylonki”.  Posegregowane surowce można poddać recyklingowi. Dzieci przyzwyczajone „od małego” do dbania o ekologię zaniosą dobre nawyki w dorosłe życie.  Świat dzięki temu zmienia się na lepszy.

W roku szkolnym 2004/2005 w szkole powstała pierwsza drużyna Odysei Umysłu. Jej trenerem została nasza absolwentka Justyna Kierszka. Opiekunem dzieci z ramienia szkoły była p. dyrektor  Elżbieta Czaja. Pierwsza drużyna w składzie Natalia Czaja, Aleksandra Filipowicz, Dominika Sturgulewska, Adrian Skotarczak, Michał Suchocki, Szymon Jachorek, Patryk Kratul zdobyła 6 miejsce.

W roku 2005/2006 szkolna drużyna po raz pierwszy zdobyła Wicemistrzostwo Polski i prawo reprezentowania naszego kraju na EuroFestiwalu, który odbywał się we Wrocławiu. Trenerkami były Justyna Kierszka i p. Dyrektor Elżbieta Czaja.  Członkowie drużyny to: Natalia Czaja, Aleksandra Filipowicz, Adrian Skotarczak, Michał Suchocki, Oskar Potocki, Michał Toczek, Marcin Molendowski .

W roku 2006/2007 drużyna w składzie: Natalia Czaja, Ola Filipowicz, Sandra Kurczyńska, Martyna Wasiołek, Michał Suchocki, Michał Toczek, Oskar Potocki ponownie zdobyła Wicemistrzostwo Polski i reprezentowała Polskę na Eurofestiwalu w Berlinie.

W roku 2007/2008 drużyna / Natalia Czaja, Aleksandra Filipowicz, Sandra Kurczyńska, Oskar Potocki, Michał Suchocki, Michał Toczek, Martyna Wasiołek;  trener Elżbieta Czaja/ po raz pierwszy wystąpiła w drugiej grupie wiekowej.  Finał Ogólnopolski zakończyła na 3 pozycji.

W roku 2008/2009 szkoła wystawiła dwie drużyny. Ich trenerami były pani dyrektor Elżbieta Czaja /klasy starsze/, p. mgr Urszula Kozielska i p. mgr Karolina Warzocha /klasy młodsze/. Drużyna dzieci klas młodszych zdobyła wicemistrzostwo Polski i wyjechała do Słowacji na EuroFestwal. Byli to: Honorata Stromska, Paulina Wasiołek, Aleksandra Warzocha, Hubert Niemczyk, Jaromir Stromski, Jan Wieczorek i Paweł Salamon.                                                                                         W roku 2009/2010  trenerami byli p. mgr Urszula Kozielska i p. mgr Elżbieta Czaja. Drużyna zdobyła Mistrzostwo Polski i w USA 7 miejsce. Członkowie drużyny to  Kacper Malinoś, Maciej Suchocki, Olga Cirocka, Weronika Reiwer, Kamil Romanow,  Mikolaj Pelcer, Kuba Padzik.