ZMYSŁOCZUŁA BIBLIOTEKA

ZMYSŁOCZUŁA BIBLIOTEKA 🌿🌌🎶

Czy Walentynki mogą trwać tydzień? Czemu nie! W naszej magicznej bibliotece wszystko jest możliwe… Święto Zakochanych to czas, w którym możemy szczególnie celebrować MIŁOŚĆ. ❤️ Najpiękniejsze jest w niej to, że można ją okazywać i wyrażać na wiele sposobów… Walentynkowy klimat biblioteki pobudził wszystkie ZMYSŁY wchodzących do niej czytelników. Już od progu można było usłyszeć DŹWIĘKI 🎶 romantycznej muzyki lub odgłosy natury. Poczuć różnorodne ZAPACHY🌺 olejków eterycznych oraz SMAKI🍎 serduszkowych mandarynek, owocowej herbaty „Love”, pierników, jabłek, kisielu. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wierszy, opowiadań i piosenek nie tylko w języku polskim ale również francuskim i hiszpańskim. Miłym zaskoczeniem był wiersz „Miłość do biblioteki”, który napisał uczeń naszej szkoły. Za pomocą UCZUCIOMETRU, czyli sekretnego wynalazku inspektora Krokodyla uczniowie mogli rozpoznać i zmierzyć intensywność tego uczucia oraz poznali sposoby na wyrażenie miłości. Uczniowie z Klubu Przyjaciół Książki, przygotowali walentynkowe pudełko pn. „Za co kocham bibliotekę?”, do którego czytelnicy wrzucali liściki. Wynika z nich, że biblioteka jest dla nich „SERCEM SZKOŁY”. ❤️ Uczniowie lubią bibliotekę m.in. za „miłą atmosferę”, „ładny klimat”, „dużo ciekawych książek”, „dbanie o ciszę”, „Bratka, który nas wspiera”, „piękne wystawy”, „dni tematyczne”, „dźwięki ptaków”, „zapachy kadzidełek”, „przerwy ciszy”, „fajne namioty ciszy”.

Kochani Czytelnicy, cieszymy się, że biblioteka jest dla Was bardzo ważnym miejscem w szkole. Hasło, które towarzyszy nam od kilku lat brzmi: „W bibliotece możesz cieszyć się ciszą”. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom przystąpiliśmy do ogólnopolskiego projektu „ZMYSŁOCZUŁE SZKOŁY. 🌿Wyciszamy przerwy. Wyciszamy szkoły. Wyciszamy się”. Celem akcji jest tworzenie miejsc sprzyjających wyciszaniu emocji, dbaniu o dziecięcy dobrostan.

✅️ Zapraszamy Was serdecznie w każdą środę o godz. 12:30 na ZMYSŁOCZUŁĄ PRZERWĘ, podczas której nie wypożyczamy książek jednak będzie to przerwa pełna magii… Będziecie mogli odpocząć przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki, przyjemnych zapachach i kolorowym świetle z projektora gwiazd. Zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują wyciszenia.

#zmysłoczułeszkoły#wypożyczalniaskrzydeł#razempokolorujemyszkołę#IwonaPietrzakPłachta