OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ UWAŻNOŚCI

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ UWAŻNOŚCI 🧘‍♀️🧘‍♂️

Nasi uczniowie polubili ZMYSŁOCZUŁE PRZERWY w bibliotece. 🌿🎶 Są to przerwy podczas których nie wypożyczamy książek, a CISZĘ i ODPOCZYNEK. W środę o godz. 12:30 w naszej bibliotece jest magicznie… 🌟 To czas kiedy możemy „zatrzymać się” na chwilę, zwrócić uwagę na nasze emocje, potrzeby i zmysły. Bardzo nas cieszy, że uczniowie ochoczo zaglądają do biblioteki by choć na moment odpocząć przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki i zapachach olejków eterycznych.

Nasza szkoła przystąpiła również do Ogólnopolskiego Tygodnia Uważności. 🧘‍♀️ Hasło tegorocznej akcji brzmi: ODDECH JEST SUPER, JEST MOJĄ SIŁĄ. Bardzo podoba się nam ta myśl! To przedsięwzięcie stało się świetną okazją aby nauczyć uczniów ciekawych technik oddechowych, relaksacyjnych i bycia jeszcze bardziej uważnym na tu i teraz. Nasz gość pani Agnieszka zabrała dzieci w fantastyczną podróż! W podróż do Krainy Uważności wraz z bohaterami książki „Planeta mądrości”.🚀🌠 Przybliżyła nam również różne techniki relaksacyjne i oddechowe. Wiemy już, że ODDECH przynosi nam m.in. rozluźnienie, spokój i energię. Potrafimy uspokoić myśli… To nam pomoże w byciu uważnym nie tylko podczas Zmysłoczułych Przerw. Na zakończenie uczniowie wykonali AMULETY UWAŻNOŚCI, które mają im przypominać o koncentracji na chwili obecnej i pełnym jej doświadczaniu.

✅️ Pamiętajmy, że oddech jest super, jest naszą siłą !

#OgólnopolskiTydzieńUważności#RzecznikPrawDziecka#przerwyMindfulness#zmysłoczułeszkoły#zmysłoczułeprzerwy#bibliotekaspwpogórzu#myślorysy