EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

W dniach 5 -7 marca obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Logopedy. W czasie wyznaczonych przerw w budynkach w Pogórzu i w Kosakowie mogliśmy zmierzyć się z różnymi zadaniami logopedycznymi. Były ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne, zadania słowne, spostrzegania słuchowego, łamańce językowe, sudoku logopedyczne oraz wiele zabaw z elementami motoryki małej. Zadaniem uczniów było np. wyszukiwanie rymów, przeciwieństw, odkodowanie haseł z trudnościami ortograficznymi, czy tworzenie słów z rozsypanek. Uczniowie wysłuchali bajek logopedycznych i wspólnie z bohaterami gimnastykowali swoje buzie oraz języki.

Zabawie towarzyszyło wiele pozytywnych emocji. Każdy mógł wykonać różnorodne ćwiczenia i zadania na miarę indywidualnych możliwości.

Śmiechu było co niemiara.

Dziękujemy za Waszą obecność ❤️

#EuropejskiDzieńLogopedy