SZLACHETNA PACZKA – UDAŁO SIĘ! DZIĘKUJEMY!!

„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach OFM)

Czy można zmierzyć dobroć? Czy da się ją zważyć? Niestety się nie da, ale można ją zobaczyć – jest w oczach pełnych niedowierzania, łez, wzruszenia kiedy mieszkanie wypełnia się prezentami, rzeczami, które pojawiały się jedynie w snach lub nieśmiało wypowiadanych marzeniach. Tak w dniu dzisiejszym doświadczyliśmy dobra razem z panią Elizą Filipowicz, kiedy zawieźliśmy przyniesione przez Państwa dary w ramach Szlachetnej Paczki do wybranej przez nas rodziny. Dzięki Państwa szczodrości zebraliśmy 20 wielkich paczek upragnionych produktów. Ponadto za zebrane pieniądze zakupiliśmy wymarzony piekarnik, nowe ubrania dla dzieci, buty, a dodatkowo spełni się niewypowiedziane marzenie o wyremontowaniu łazienki, gdyż mogliśmy zakupić materiały budowlane. Widok dzieci siedzących na podłodze, rozrywających papier z prezentów, pokazujących mamie każdą rzecz i łzy radości pokazują, że święta będą piękniejsze. Spełnili Państwo też sen Roberta Baden – Powella, który powiedział „Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”. Dziękujemy za Państwa pomoc, wparcie, za każdy dar. Świat naszej rodziny stał się nie tylko trochę lepszy – uczyniliście go wspaniałym! Dziękujemy! Dziękujemy, że jesteście, że znosicie nasze prośby o pomoc, że zawsze możemy na Was liczyć. Wesołych Świąt!

Dyrektor Szkoły – Rafał Juszczyk

IMG_5162

 

IMG_5161

 

IMG_5160

 

IMG_5158

Komenatrze wyłączone.

© 2015-2018 SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KONTRADMIRAŁA XAWEREGO CZERNICKIEGO W POGÓRZU :::::: wykonanie: Michał Dworakowski (.ncmedia)