Podaruj Misia Pluszaka dziecku w karetce!

„Misie do karetek pogotowia” to akcja charytatywna pomocy dzieciom, które muszą przejechać karetką pogotowia ratunkowego.
Na pewno każdy w domu ma zbędną maskotkę.
Akcję kierujemy do uczniów klas gimnazjalnych (II i III) i uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej.
Zbieramy pluszaki od 27 listopada br. do 15 grudnia br. Do podarowanej maskotki dołączamy imię i nazwisko darczyńcy – czekają upominki.
Chodzi o to by oszczędzić stresu maluchom, które, jak niestety często się zdarza, są pacjentami, ofiarami wypadków, którym życie i zdrowie ratuje pogotowia ratunkowego.
Pluszaki pomagają dzieciom opanować ból, oswoić się z karetką, ze szpitalem. Zadaniem pomocowej akcji jest to, aby maskotki, pluszaki, zmniejszyły ból, nie ten fizycznego, a bardziej ten lęk, wewnętrzne cierpienie dziecka.
Ratownicy wyposażali karetki w maskotki, które sami kupowali lub zbierali. Gdy te się kończą, zostaje w pojeździe rezerwowy pluszak dla najbardziej rozpłakanego małego pacjenta.
Apelujemy w imieniu organizatorów: Ty też możesz pomóc!
Jeśli masz zbyteczne już maskotki – przynieś je do budynku Szkoły w Kosakowie i zanieś pluszaka do gabinetu pani wicedyrektor Marzeny Korzeniewskiej.
Zabawki nie muszą być nowe. Wystarczy żeby były czyste, wyprane.
Akcję w Kosakowie organizują Przyjaciele naszej Szkoły państwo Joanna i Maciej Nikielscy.
Zebrane maskotki – misie będą przekazane ratownikom – dyrekcji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni.
Z góry serdecznie dziękujemy!
Marzena Korzeniewska

Komenatrze wyłączone.

© 2015-2018 SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KONTRADMIRAŁA XAWEREGO CZERNICKIEGO W POGÓRZU :::::: wykonanie: Michał Dworakowski (.ncmedia)