ZNANI I MNIEJ ZNANI FIZYCY

Czy to prawda, że Albert Einstein był bardzo złym uczniem i że wyrzucono go ze szkoły? W jaki sposób jego odkrycia zmieniły wyobrażenia ludzi o czasie, przestrzeni i Wszechświecie? Odpowiedzi na te pytania, a także wiele innych, można było usłyszeć w bibliotece podczas prezentowania historii wybitnych naukowców, najpotężniejszych i najodważniejszych umysłów.
Uczniowie klas 7 i 8 zmierzyli się z dodatkowym zadaniem, które zaproponowała im pani Kasia Jancewicz. Zadanie polegało na wylosowaniu nazwisk fizyków i namalowaniu ich portretów. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem. Prace można było podziwiać w styczniu w szkolnej bibliotece. Chętni uczniowie przedstawili ciekawostki o fizykach młodszym uczniom naszej szkoły. Oliwia z klasy 8c oraz Filip, Karol i Kuba z klasy 8a stworzyli prezentacje multimedialne m.in. o Marii Skłodowskie-Curie, Isaacu Newtonie. Natomiast Alan i Alex z klasy 8b w humorystyczny sposób przedstawili sylwetkę Alberta Einsteina. To były ciekawe spotkania i pasjonujące historie wybitnych osób, którzy zapisali się w dziejach świata. Pamiętajmy, że każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia…
„Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby. Po pierwsze – tak, jakby nic nie było cudem. Po drugie – tak, jakby cudem było wszystko”. (Albert Einstein)
W naszej bibliotece jest dział książek BIOGRAFIE, a w nim m.in. seria: Wielcy i sławni, Mali Wielcy. Wielcy ludzie. Serdecznie zapraszamy do wypożyczeń. Kto wie, może wśród naszych uczniów jest jakiś przyszły naukowiec?

Komenatrze wyłączone.

© 2015-2018 SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KONTRADMIRAŁA XAWEREGO CZERNICKIEGO W POGÓRZU :::::: wykonanie: Michał Dworakowski (.ncmedia)