ZBIÓRKA MISIAKÓW PLUSZAKÓW

Misie Pluszaki podarowane dzieciom w karetkach pogotowia
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji „Misie do karetek pogotowia”.
W akcji charytatywnej niesienia pomocy dzieciom, które muszą jechać karetką pogotowia ratunkowego w chorobie lub po wypadku wzięło udział 82 uczennic i uczniów klas gimnazjalnych (II i III) i klas IV-VII szkoły podstawowej. Mimo, że akcja skierowana była do dzieci i młodzieży to i pani nauczycielka też podarowała maskotkę.
Chodziło w tym wszystkim o to by oszczędzić stresu maluchom, które, jak niestety często się zdarza, są pacjentami, ofiarami wypadków, którym życie i zdrowie ratuje pogotowia ratunkowego.
Pluszaki pomagają dzieciom opanować ból, oswoić się z karetką, ze szpitalem. Zadaniem pomocowej akcji jest to, aby maskotki, pluszaki, zmniejszyły ból, nie ten fizycznego, a bardziej ten lęk, wewnętrzne cierpienie dziecka.
Na nasz apel napłynęły liczne dary. Misie zagościły w gabinecie pani wicedyrektor Marzeny Korzeniewskiej.
Misie maskotki zostały przekazane przez przyjaciół naszej Szkoły, państwo Joannę i Macieja Nikielskich, dyrekcji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni. Teraz będą jeździły w karetkach pogotowia.
Serdecznie dziękujemy!
Marzena Korzeniewska

IMG_20171207_133011

IMG_20171220_112423

Komenatrze wyłączone.

© 2015-2018 SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KONTRADMIRAŁA XAWEREGO CZERNICKIEGO W POGÓRZU :::::: wykonanie: Michał Dworakowski (.ncmedia)