ZACZNIJ OD KROPKI…

ZACZNIJ OD KROPKI…
Kamila Horbacz uczennica klasy 8c to kolejna uczestniczka projektu „Zacznij od kropki…”.
„Mój początek z szydełkowaniem zaczął się na wakacjach u babci, kiedy miałam 8 lat. Pewnego wieczoru nudziłam się, więc pokazała mi, co to jest szydełko. Od dłuższego czasu wiedziała, że interesuję się różnymi kreatywnymi pracami – zawsze chciałam umieć szyć na maszynie. Mimo wielu prób, nic z tego nie wychodziło. Dlatego babcia pokazała mi szydełko. Początki zaczynałam właśnie u niej. Zaczęła od podstawowego wzoru. Niestety wakacje się skończyły i musiałam wrócić do domu. Wtedy babcia dała mi szydełko do domu, bym mogła robić to, co sprawia mi radość. Dowiedziałam się później, że moja mama uczyła się kiedyś w szkole szydełkować. Pokazała mi dodatkowe wzory z którymi pracuję aż do dziś. Gdy zaczęła się pandemia, w Internecie powstawało coraz więcej kont, które zajmowały się szydełkowaniem, jednak w trochę innej wersji – ja robiłam szaliczki, a inni robili słodkie maskotki. Wtedy byłam ciekawa, co z tego wyjdzie i byłam chętna zająć się czymś nowym. Internet bardzo mi w tym pomógł – nie wiedziałam, że znajdę tak wiele pomocy i informacji. Z każdym dniem wychodziło mi powoli coraz lepiej i lepiej. W wakacje minie sześć lat, od kiedy odnalazłam swoją pasję i co robić w formie relaksu. Szydełkowanie sprawia mi wiele radości”.
Jesteśmy przekonani, że robótki szydełkowe Kamili będą inspiracją dla wielu odwiedzających bibliotekę. Szydełkowanie to czynność, która niesie ze sobą wiele korzyści. Dobre szydełko i włóczka potrafią zdziałać cuda i stworzyć unikalne, piękne przedmioty!
Kamila, bardzo dziękujemy, że chciałaś podzielić się z nami swoim talentem i pasją. Życzymy Tobie cudownych pomysłów, rozwijania zainteresowań.
Zachęcamy uczniów naszej szkoły do odkrywania i dzielenia się swoimi talentami. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do biblioteki.

Komenatrze wyłączone.

© 2015-2018 SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KONTRADMIRAŁA XAWEREGO CZERNICKIEGO W POGÓRZU :::::: wykonanie: Michał Dworakowski (.ncmedia)