WYPOŻYCZALNIA SKRZYDEŁ

WYPOŻYCZALNIA SKRZYDEŁ
A co, jeśli możesz znaleźć skrzydła tam, gdzie zupełnie się tego nie spodziewasz? Uczniowie klas trzecich nie spodziewali się takiego spotkania…
Bratek stęsknił się za uczniami klas trzecich i postanowił zrobić im niespodziankę. Spakował więc walizkę i wraz z Czarodziejkami Książek udał się do Kosakowa. Zaskoczenie i uśmiechnięte buzie dzieci świadczyły o tym, że niespodzianka rzeczywiście się udała. Pani wicedyrektor Monika Mleczek przeczytała dzieciom książkę pt. „Wypożyczalnia skrzydeł” autorstwa Iwony Pietrzak-Płachty – bibliotekarki i Nauczycielki Roku 2022. Książka opowiada o bibliotekarce, która otwiera drzwi prowadzące do różnych krain: „dawno, dawno temu”, „pewnego razu w tajemniczym królestwie”… Czarodziejka Książek zawsze wiedziała kogo do jakiej krainy wysłać… i rozdawała SKRZYDŁA. Są to skrzydła, które mogą unieść czytelnika wysoko, ku niezapomnianej przygodzie: wędrować z kojotami przez prerię, usłyszeć ryk tyranozaura, płynąć statkiem piratów, odkryć najlepiej strzeżone tajemnice… Dzięki skrzydłom można znaleźć spokój i uleczyć duszę.
Kochani Czytelnicy, zachęcamy aby otworzyć książkę i unieść się na skrzydłach do świata wyobraźni, przygody i magii…

Komenatrze wyłączone.

© 2015-2018 SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KONTRADMIRAŁA XAWEREGO CZERNICKIEGO W POGÓRZU :::::: wykonanie: Michał Dworakowski (.ncmedia)