WARSZTATY TEATRALNE klasy IVa

W środę 20 kwietnia 2016 roku klasa 4a udała się do zaprzyjaźnionej Biblioteki Miejskiej w Gdyni na warsztaty teatralne. Zajęcia rozpoczęły się bardzo ciekawym pomysłem na teatr rodem z Japonii -kamishibai. Kamishibai to teatr ilustracji, teatr obrazkowy, dosłownie: sztuka teatralna na papierze. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków/ilustracji wykonanych na kartonowych planszach o wymiarach 37×27,5 wsuwanych do małego drewnianego parawanu nazywanego butai. Kamishibai można porównać do teatru marionetkowego, w którym miejsce marionetek zajmują ilustracje.Wysłuchaliśmy pięknej bajki o wiosennych przemianach w przyrodzie.Następnie uczniowie bawili się chustą animacyjną… bo w bibliotece nie zawsze musi być cicho! Potem sami zmienili się w aktorów i przy wtórze audiobooka BAJKISAMOGRAJKI Jana Brzechwy wystawili „Czerwonego Kapturka”.

Były owacje i wielkie podziękowania dla pani kierownik za zaproszenie nas na tak miłe spotkanie z nowoczesną biblioteką.

Wychowawca klasy Justyna Krytenko

biblioteka 6

Komenatrze wyłączone.

© 2015-2018 SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KONTRADMIRAŁA XAWEREGO CZERNICKIEGO W POGÓRZU :::::: wykonanie: Michał Dworakowski (.ncmedia)