V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY „W ŚWIECIE WIKINGÓW”

 

Dnia 5 maja uczniowie klas IV-VI wzięli udział w V Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym propagującym wiedzę o wierzeniach i kulturze ludów Skandynawii. Odważni śmiałkowie mający ducha walki na miarę wojowniczych Wikingów przystąpili aż do sześciu konkurencji. Na rozgrzewkę uczniowie otrzymali do rozwiązania quiz multimedialny z wiedzy o obyczajach, wierzeniach i kulturze Wikingów (Kamil Drażdzyński, Szymon Kozielski, Michał Hermanowski z kl. 5b)

IMG_3578

Następnie musieli zaprezentować przed jury wymyślony przez siebie taniec trolla (uczniowie z klasy 4a)

IMG_3579

, wyrecytować wersy „Kalevali” – (Emilia Hyży z kl.5a),

IMG_3589

wcielić się w nordyckie bóstwa i w formie scenki teatralnej przybliżyć widzom mit o bogini Idunie i złotych jabłkach dających bogom wieczną młodość i nieśmiertelność (Kornelia Krysiak, Ola Śmieszek, Michał Hermanowski, Kamil Drażdżyński, Szymon Kozielski, Milena Twarowska, Michalina Skrzypczak, Zofia Wojciechowska).

IMG_3586

Dla najwytrwalszych pozostała jeszcze jedna konkurencja: snucie twórczej opowieści z wykorzystaniem wylosowanych symboli (Martyna Kurgan-6a, Jan Scharmach – 4c, Kamil Drażdżyński – 5b). Do Domu Kultury w Pierwoszynie – niczym do portu- niepostrzeżenie wpłynęły statki Wikingów z poszczególnych szkół. I to już szóste – ostatnie zadanie ocenione przez jury! Uff! Zajęliśmy trzecie miejsce!

Danuta Narewska

Komenatrze wyłączone.

© 2015-2018 SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KONTRADMIRAŁA XAWEREGO CZERNICKIEGO W POGÓRZU :::::: wykonanie: Michał Dworakowski (.ncmedia)