„TRUDNA SZTUKA CZYTANIA I PISANIA”

W czwartkowy wieczór 9.11.2017r. rodzice z klasy 0a przybyli na warsztaty „ Trudna sztuka czytania i pisania”, które miały na celu pokazanie, jak pomagać dzieciom w nauce czytania i pisania. Asystentami prowadzącej spotkanie wychowawcy klasy – Marzenny Dettlaff, byli uczniowie Oliwia Kaźmierczak i Ksawery Kurek. Demonstrowali oni między innymi prawidłową postawę podczas pisania i czytania, czy poprawny uchwyt ołówka i kredki. Podpowiadali rodzicom, jak właściwie dzielić wyrazy na głoski. W drugiej części spotkania prowadząca przedstawiła metodę wszechstronnego rozwoju ucznia- „Kinezjologią Edukacyjną” P. Dennisona. Mali asystenci uczyli przybyłych, jak wykonywać ćwiczenia, które wpisały się na stałe w harmonogram zajęć klasy. Z ochotą i uśmiechem na twarzy rodzice wykonywali ćwiczenie „Kapturek Myśliciela”, wypowiadając słowa wierszyka, którego nauczyły ich dzieci. 

Spotkanie to było doskonałą zabawą dla rodziców i dzieci, a zdobyte wiadomości oraz umiejętności zaowocują w przyszłości.

Marzenna Dettlaff

warsztaty 3

warsztaty 2

warszaty 4

Komenatrze wyłączone.

© 2015-2018 SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KONTRADMIRAŁA XAWEREGO CZERNICKIEGO W POGÓRZU :::::: wykonanie: Michał Dworakowski (.ncmedia)