ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 8 listopada klasy starsze III-VIII Szkoły Podstawowej w Pogórzu świętowały 101 rocznicę odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI, czyli rocznicę dnia, na który czekały przez 123 lata cztery pokolenia Polaków, a doczekało dopiero piąte. Ponieważ dzień 11 listopada 1918 roku był „szałem radości”, więc i my tę radość chcieliśmy ogłosić wszem i wobec. Uczniowie przygotowali wspaniałe kartki z życzeniami dla Polski oraz życzyli Polsce wszystkiego co najlepsze zapisując swoje myśli na dużej karcie umieszczonej na parterze naszej szkoły. Niektórzy włączali się w przygotowania projektując stroje historyczne na paradę, inni tworzyli szkolne gazetki, robili biało- czerwone kotyliony, czy przygotowywali wspaniałe prace o wolności na konkurs „Wolność kocham i rozumiem”.
W dniu obchodów udaliśmy się w paradnym pochodzie przez kosakowskie ulice tak, aby mieszkańcy naszej małej społeczności mogli dzielić z nami radość, którą widzieliśmy na ich twarzach. Udaliśmy się pod pomnik, gdzie odśpiewaliśmy wszystkie cztery zwrotki hymnu w towarzystwie Pana Wójta Marcina Majka i gminnych Urzędników. Niektórzy udzielali wywiadów dla telewizji tak jak Pan Dyrektor. Po zakończeniu uroczystości pod pomnikiem wróciliśmy do szkoły.
Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w paradach organizowanych w naszym regionie w dniu 11 listopada, a także na naszą kolejną paradę za rok. Dziękujemy wszystkim Nauczycielom, Rodzicom, naszym wspaniałym Uczniom!

FILM

Komenatrze wyłączone.

© 2015-2018 SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KONTRADMIRAŁA XAWEREGO CZERNICKIEGO W POGÓRZU :::::: wykonanie: Michał Dworakowski (.ncmedia)