PROMOCJA KSIĄŻKI O STANISŁAWIE KULIŃSKIM

W poniedziałkowy wieczór 15 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się oficjalna promocja i premiera książki „Stanisław Kuliński – nauczyciel kaszubskich dzieci” autorstwa pana Zygmunta Miszewskiego. Na spotkanie zorganizowane przez sołtysa pana Antoniego Strzelca i naszą szkołę przybyło wielu mieszkańców Pogórza, gdyż postać pana Kulińskiego była im znana osobiście. Pan Stanisław Kuliński był pierwszym po wojnie kierownikiem szkoły w Pogórzu i przypadła mu rola odbudowania placówki. Książka opowiada o tamtych czasach i przedstawia biografię pana Kulińskiego. Oficjalnego chrztu książki dokonała córka Stanisława Kulińskiego. Swoimi wspomnieniami z czasów szkolnych i osobistej znajomości z bohaterem książki podzieliły się pani Anna Bożek i Maria Pryczkowska, które są absolwentkami naszej szkoły, ale i pełniły funkcje dyrektorów. Przemówienie wygłosił Wójt Gminy Kosakowo Jerzy Włudzik, a słowo wstępu pochodziło od dyrektora Kosakowskiego Centrum Kultury pana Krzysztofa Andruszkiewicza. Po krótkim występie artystycznym zebrani otrzymali książki z autografami autora. Następnie zgromadzeni przy słodkim poczęstunku mieszkańcy mieli czas do rozmów i wspomnień. Takie wieczory jak ten pozwalają nam uświadomić sobie rolę historii naszej małej ojczyzny. Decyzją Rady Gminy Kosakowo jedna z ulic Pogórza nazwana została od nazwiska bohatera książki.

Komenatrze wyłączone.

© 2015-2018 SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KONTRADMIRAŁA XAWEREGO CZERNICKIEGO W POGÓRZU :::::: wykonanie: Michał Dworakowski (.ncmedia)