Powitanie wiosny – start projektu edukacji europejskiej

W dniu dzisiejszym w naszej szkole zrobiło się bardzo radośnie i kolorowo dzięki wspaniałym przebraniom naszych uczniów. Pojawiły się pomarańczowe marchewki, zielone sałaty, czerwone pomidory, bakłażany, pory, banany i wiele innych warzyw i owoców. Wszyscy uczniowie klas I-III zebrali się w sali gimnastycznej, by wspólnie pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Spotkanie rozpoczęło się występem uczniów klasy IIb, którzy zaprezentowali piosenkę pt.”Wiosna, ach to ty”. Obejrzeliśmy także inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie” w wykonaniu uczniów klasy IIa. Dowiedzieliśmy się jakie skarby ukryły się w warzywach i owocach oraz dlaczego warto je jeść. Spotkanie było również okazją do rozpoczęcia projektu edukacji europejskiej. Uczniowie wylosowali zadania dla klas, a pierwsze z nich zrealizujemy już 6 kwietnia. Gratulujemy zaangażowania, pomysłowości oraz kreatywności podczas przygotowania wspaniałych przebrań. Dzieci prezentowały się wspaniale! Natomiast uczniowie klas starszych ubrali dziś stroje w kolorach zielonym i żółtym.

Komenatrze wyłączone.

© 2015-2018 SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KONTRADMIRAŁA XAWEREGO CZERNICKIEGO W POGÓRZU :::::: wykonanie: Michał Dworakowski (.ncmedia)