Październik miesiącem bibliotek szkolnych

Jest niemal pewne, że każdy z nas korzystał z zasobów bibliotek. Mimo rozwoju nowoczesnych technologii informatycznych nadal, jako uczniowie, studenci, w czasie aktywności zawodowej, korzystamy lub będziemy korzystali z zasobów bibliotek.

W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych p. Katarzyna Kozera i p. Aleksandra Gębarowska (bibliotekarki SP w Pogórzu), zaproponowały kilka rodzajów aktywności dla różnych grup wiekowych naszych uczniów.

Klasy II-VI będą na lekcjach j. polskiego wypełniały kartę pracy, prezentującą różne postacie z lektur szkolnych. Wszystkie one stworzą Encyklopedię Bohaterów Literackich (na wesoło), która zostanie wydrukowana w formie książki.

Natomiast uczniowie klasy I i VII oraz oddziały gimnazjalne mają napisać hasła zachęcające do odwiedzenia biblioteki.
Trzy najlepsze na każdym poziomie zostaną nagrodzone drobnymi upominkami.

Zaangażowałyśmy też uczniów do udziału w Maratonie Czytelniczym. Pierwszy test uczniowie pisali na początku października. W sumie mają przeczytać 8 książek i ze znajomości ich treści napisać test. Maraton kończy się w maju 2018 r.

IMG_20171018_094348

 

Komenatrze wyłączone.

© 2015-2018 SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KONTRADMIRAŁA XAWEREGO CZERNICKIEGO W POGÓRZU :::::: wykonanie: Michał Dworakowski (.ncmedia)