KLASA JĘZYKOWA W TEATRZE SZEKSPIROWSKIM

12 września gimnazjalna klasa językowa IIe wybrała się na wycieczkę Teatru Szekspirowskiego pod opieką p. Agnieszki Król i p. Katarzyny Rudeckiej. Najpierw uczniowie uczestniczyli w lekcji szekspirowskiej w j. angielskim , podczas której usłyszeli opowieść o tym, jak to naprawdę było za czasów Szekspira, zbiór ciekawostek o czasach elżbietańskich, o tym jak wyglądała scena w ówczesnych teatrze, jak teatr był postrzegany i jak aktorzy radzili sobie z problemami. Następnie dzieci zwiedziły teatr i dowiedziały się, jak on wygląda i dlaczego. Uczniowie wchodzili na scenę i galerie, zwiedzali zakamarki, odbyli spacer po murach. Usłyszeli też, jak teatr działa dzisiaj i o jego najbliższych planach. Po krótkiej przerwie uczniowie wrócili na warsztaty aktorskie, ćwiczyli koncentrację, utrzymanie się w roli i rozwijali kreatywność. Następnie uczestniczyli w zadaniach aktorskich – z tekstem tragedii szekspirowskiej, pt. Król Lear. 

Scena w teatrze wywarła na uczniach duże wrażenie, dlatego mamy zamiar tutaj wrócić i obejrzeć sztukę, którą wystawiano w czasach Szekspira.

Agnieszka Król

20170912_120444

 

20170912_114455

 

20170912_100923

Komenatrze wyłączone.

© 2015-2018 SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KONTRADMIRAŁA XAWEREGO CZERNICKIEGO W POGÓRZU :::::: wykonanie: Michał Dworakowski (.ncmedia)