IV Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II

„Bracia i Siostry, nie bójcie się przygarnąć Chrystusa i przyjąć Jego władzę, pomóżcie Papieżowi i wszystkim tym, którzy pragną służyć Chrystusowi, służyć człowiekowi i całej ludzkości. Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi.”
Jan Paweł II, Watykan 22 października 1978 r.

IV Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II odbyła się w sobotę 19 maja 2018 roku w budynku Gimnazjum w Kosakowie. W tym wydarzeniu na etapie wojewódzkim brało udział 21 finalistów z 10 szkół podstawowych, także z oddziałów gimnazjalnych, z województwa pomorskiego.
Organizatorami były nasza Szkoła Podstawowa w Pogórzu z oddziałami gimnazjalnymi w Kosakowie i parafia p.w. św. Antoniego Padewskiego w Kosakowie.
Konkurs był przygotowaniem do świętowania 40 rocznicy wyboru ks. kardynała Karola Wojtyły na następcę Św. Piotra oraz motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy o życiu, nauczaniu i duchowości św. Jana Pawła II, kultywowanie uznania dla Papieża Polaka.
Pozdrowienia i życzenia do uczestników konkursu skierowali ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański oraz ks. bp. Ryszard Kasyna, ordynariusz pelpliński.
Otwarcia olimpiady dokonała Dyrekcja naszej Szkoły p. Rafał Juszczyk i p. Marzena Korzeniewska oraz ks. proboszcz Jan Grzelak.
– Jesteśmy w przededniu, niejako w wigilię, Święta Zesłania Ducha Świętego, Zielonych Świątek, zatem mamy w pamięci słowa z ówczesnego Placu Zwycięstwa „niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi, tej Ziemi”. I tak się stało. Obyśmy to przesłanie, tamto wezwanie i naszą wolność potrafili zagospodarować. Oby nie było między Polakami sporów i kłótni, ale dzielmy się chlebem, dzielmy się sobą, dzielmy się niebem – powiedział na otwarcie ks. Grzelak.

Komisja konkursowa wytypowała laureatów:
I MIEJSCE:
– Ewelina Jaroszewska, kl. II E gimnazjalna z SP w Pogórzu pod opieką p. Marii Hinca
– Dominika Smuga, kl. VII z SP w Słupsku pod opieka p. Sylwii Smuga
II MIEJSCE:
– Anna Gajewska, kl. II C gimnazjalna z Gimnazjum Katolickiego im. św. Jana Pawła II w Gdyni pod opieką p. dr Beaty Chlewickiej
III MIEJSCE:
– Bernadetta Czekaj, kl. III gimnazjalnej z ZSP Nr 4 w Gdyni pod opieką p. Katarzyny Czekaj
– Paulina Gruszczyńska, kl. VI A z KSP im. św. Jana Pawła II w Gdyni pod opieką p. dr Beaty Chlewickiej
– Aleksandra Roman, kl. II C z KSP im. św. Jana Pawła II w Gdyni pod opieką p. dr Beaty Chlewickiej
Komisja przyznała wyróżnienia, które otrzymali:
– Julia Stępień, kl. VII A z SP w Słupsku pod opieka p. Sylwii Smuga
– Martyna Penkowska, kl. VII z SP Nr17 w Gdyni pod opieką p. Aliny Jeziorskiej
– Oskar Wilk, kl. III gimnazjalna z ZSP Nr 4 w Gdyni pod opieką p. Katarzyny Czekaj
– Małgorzata Malec, kl. II G gimnazjalna z SP w Pogórzu pod opieką p. Marii Hinca

Olimpiada po raz kolejny została bardzo dobrze przyjęta przez uczestników, opiekunów oraz gości, m.in. wójta gminy Kosakowo Jerzego Włudzika, poseł Dorotę Arciszewską-Mielewczyk, która wyraziła najwyższe uznanie uczestnikom konkursu, radnych Mirosławę Piotrowską (Rada Gminy Kosakowo) i Kamila Górala, reprezentującego prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz por. Andrzeja Czapiewskiego, przewodniczącego Rady Rodziców, dowódcę sekcji Batalionu Dowodzenia MW RP.
– Jesteśmy przekonani, że założone cele dotyczące promowania osoby świętego Jana Pawła II zostały zrealizowane. Wzajemna rywalizacja odbywała się w bardzo miłej atmosferze, którą wzbogacił program artystyczny przygotowany przez uczniów z klas gimnazjalnych z naszej szkoły – mówi Maria Hinca, katechetka, koordynator Olimpiady.
Zaproszeni goście oraz finaliści w czasie oczekiwania na wyniki pracy jury, zostali zaproszeni na poczęstunek do kawiarenki na ,, papieskie kremówki”, które ufundował ks. kanonik Jan Grzelak, proboszcz Parafii w Kosakowie.
Wśród nagród dla zwycięzców i uczestników znalazły się liczne i cenne nagrody, min. albumy o św. Janie Pawle II, statuetki św. Jana Pawła II, Pismo Święte dla Młodych, gry planszowe oraz karty podarunkowe z nagrodami pieniężnymi a także deskorolki.
Organizatorzy serdeczne podziękowanie kierują również do pana Zdzisława Jaroni – dyrektora Zarządu Spółki PEKO i pana Mariana Krauze, kierownika Spółki PEKO za zakup drukarki, dzięki której mogły zostać wydrukowane dyplomy i podziękowania.
Dyrekcja naszej Szkoły oraz koordynator Olimpiady Maria Hinca przekazują Rodzicom, Nauczycielom oraz Uczniom z oddziałów gimnazjalnych podziękowania za poświęcony czas, pomoc i każde dobro, które przyczyniło się do przygotowania IV Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Św. Jana Pawła II.

20180519_135102

20180519_135009

20180519_134447

20180519_112016

20180519_111725

20180519_105749

20180519_103806

20180519_081834

 

Komenatrze wyłączone.

© 2015-2018 SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KONTRADMIRAŁA XAWEREGO CZERNICKIEGO W POGÓRZU :::::: wykonanie: Michał Dworakowski (.ncmedia)